YUSUF KALAY, TAVRINI NET BİÇİMDE ORTAYA KOYDU

7 Ekim 2017 Cumartesi 14:10

YUSUF KALAY, TAVRINI NET BİÇİMDE ORTAYA KOYDU

Kent Meydanı Projesi içine dahil edilen 3 bin 5 kişilik cami ve bu caminin yapımı için Karadeniz Ereğli Belediye Reisi Mütehassıs Tabip Hüseyin Uysal tarafından talep edilip meclisin onayına sunulan yüklü miktarda kredi isteği, ilçe gündeminin temel konusu haline geldi.


Uysal'ın söz konusu kredi talebinin Belediye Plan ve Bütçe Komisyonu'nda hala karara bağlanamaması ve bu sebeple de komisyon raporunun meclis başkanlığına tevdi edilmemesü sebebiyle konu bir türlü oylanamamış ve uzun süre sonra ilk kez bir meclis toplantısı 4.oturuma kalmıştı.
Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan gelecek rapor ister menfi ister müspet olsun, yüklü miktarda borçlanma talebine red kararı vereceğine kesin gözüyle bakılan isimlerden biri olan Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay, konuyla ilgili hassasiyetini sık sık sosyal medya üzerinden de ortaya koyuyor. Şahsına ait hesabındaki son iki paylaşımında, Belediye başkanının anlamsız ve gereksiz borçlanmasına hayır dediklerinde, kendilerinin bu borçlanmanın asfalt için değil seçim yatırımı için istendiğini ve Ereğli kamuoyunu yanıltığını söylediklerini hatırlatan Kalay; "Zaman bizi haklı çıkarttı çünkü meclis olarak bu yılki asfalt bütçesini fazlasıyla Fen İşleri m0Müdürlüğüne aktarmıştık. Bu bütçeyle tartışmalı geçen meclis toplantısından 2 ay önce asfalt ihaleleri yapılmış, programa alınmıştı. Şimdilerde ise belediye başkanı asfalt yapılan bölgelerde boy boy resim vererek bizlere (borçlanmaya hayır diyenlere) atıfta bulunarak aslında bir bakıma kendini küçülterek, bizlerin ne kadar haklı olduğumuzu ispat ediyor.", dedi. Bir başka paylaşımında da TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR ibaresini kullanan Kalay, kamuoyu ile şu görüşleri paylaştı:
"6 Ekim 2013 deki meclis toplantısını Facebook bugün hatırlatıyor....
Biz dün de Ereğlimiz için anlamsız borçlanmaya karşıydık, bugünde karşıyız
Tarih bizi dün de haklı çıkardı.
Allah'ın izniyle yarın da haklı çıkaracak.
Söz konusu EREĞLİ ise şahıslar teferruattır."

Yorumlar
  • FENASİ
    7 Ekim 2017 Cumartesi 16:20

    YAKIN GEÇMİŞTE 8 MİLYON İÇİN POSBIYIK A AŞIRI TEPKİ GÖSTERENLER (-SAYIN YUSUF KALAY HARİÇ-ZATEN KENDİSİ DE BANT KAYDINI PAYLAŞMIŞ ) ŞİMDİ 50 MİLYON LİRAYA NİYE ISRARLA EVET DİYOR ? BAKTILAR OLMUYOR, SUÇLU ARIYORLAR.SOKAKTAKİ HERKES ŞUNU SÖYLÜYOR ; AZ KALDI, DAYANIN ARKADAŞLAR !

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz