YENİ YÖNETİM ZİYARETLERİNE BAŞLADI

11 Eylül 2020 Cuma 14:22

Demokrat Gazetesi/ İzzet Aslanbay

YENİ YÖNETİM ZİYARETLERİNE BAŞLADI

6 Eylül günü gerçekleştirilen İlçe Genel Kurulu’nda Adalet ve Kalkınma Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığına seçilen Saffet Bozkurt, yönetim kurulu ile birlikte Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

11 Eylül Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşen ziyarette konuklarını makamında misafir eden Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu; “Amacınız ilçeye hizmet etmek. Benim amacım da bu ilçeye ve ülkeye hizmet etmek. Hizmet için kavgaya gerek yok. Bu hizmeti bu güne kadar el birliğiyle yürüttük. Bundan sonra da sizler de tanıdığımız arkadaşlarsınız, sizlerle de yürütürüz” dedi.
AK parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da ziyarette yaptığı konuşmada önemli bir sorumluluk aldıklarını, bu sorumluluğu karşılıklı işbirliğiyle yerine getirme anlayışıyla hareket edeceklerini belirterek şunları söyledi:
“6 Eylül 2020 Pazar günü Ak Parti’nin Karadeniz Ereğli 6. İlçe Kongresini gerçekleştirdik. Genel Merkezimizin ve delegelerimizin teveccühü ile ilçe başkanlığı ve yönetime seçildik. Daha önce partimizin değişik kademelerinde görev almıştım. İnşallah bundan sonraki süreçte birlikte çalışacağız. Başlatılan projelerin bir an önce bitirilmesi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi anlamında sizinle beraber gönül gönüle çalışmaya hazırız. Ekibimizle birlikte, tüm kalbi duygularımızla sizinle beraber çalışacağız. Sizlerin de bizlerden talepleriniz olduğunda bunları yerine getirme noktasında elimizden geleni yapacağız. Önemli bir sorumluluk aldık. Bu sorumluluğu yerine getirmek için ekibimizle birlikte çalışacağız. Ereğli’yi en üst noktaya taşımak için tüm çabamızı sergileyeceğiz. Kabulünüzden dolayı da teşekkür ediyoruz.”
ÇORUMLUOĞLU: “MÜSPET ÇALIŞMA ORTAMIMIZIN SÜRECEĞİNE İNANIYORUM”
Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da yaptığı konuşmada önceki dönem ilçe yönetimiyle uyumlu bir çalışma ortamı oluştuğunu, aynı ortamın yeni dönemde de gelişeceğine inandığını vurgulayarak şöyle konuştu.
“Öncelikli olarak değerli başkanıma ve yönetimine bu görevin hayırlı olmasını diliyorum. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ereğli’de kaymakamlık görevine başlayalı 2 gün sonra 2 yılı tamamlamış olacağım. Üçüncü yıla girmiş olacağım. 15 Eylül’de başlamıştım. Daha önce Fatih başkan ve yönetimi vardı. Onlarla müspet bir çalışma ortamımız oluştu. Aynı ortamın sizlerle de süreceğine inanıyorum. Sadece Ak Parti’de değil diğer partilerde de görev tazeleyen arkadaşlarımız var. Hizmet için yola çıkmış tüm arkadaşlarla el birliği halinde güzel ilçemize hizmet edeceğiz.”
HİZMET İÇİN KAVGAYA GEREK YOK”
Siyasi rekabetlerin seçimlerin doğasında olduğunu ancak seçildikten sonra rekabetin yerini hizmet etme anlayışının alması gerektiğini söyleyen Çorumluoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Seçim seçimde kalır. Seçimden önceki yarışta bazı üzgünlükler, kırgınlıklar olmuştur. Ama seçimden sonra önemli olan memlekete hizmet etmektir. Bu manada diğer parti başkanlarımızla da zaman zaman istişare yapıyoruz. Sizin de seçilmenizle birlikte yakın zamanda yeniden bir toplantı tertipleyeceğiz.
Sizleri görüce Ereğli’de biraz eskidiğimi düşünüyorum. Çünkü yeni yönetimin aşağı yukarı yarısını tanıyorum. Bilfiil tanıdığım arkadaşlar. Yine de yeni bir heyecan gelecektir.
Burada değerli Fatih Çakır Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Onunla başladığımız projeler var, onlara beraber devam edeceğiz. Sizinle başlayacaklarımız olur, onları da birlikte yürütürüz. Vakti saati geldiğinde de bırakırız ve bizden sonra gelecek arkadaşlara yerimizi bırakırız.
Amacınız ilçeye hizmet etmek. Benim amacım da bu ilçeye ve ülkeye hizmet etmek. Hizmet için kavgaya gerek yok. Bu hizmeti bu güne kadar el birliğiyle yürüttük. Bundan sonrada sizler de tanıdığımız arkadaşlarsınız, sizlerle de yürütürüz. Allah yolunuzu açık etsin bu manada da iyi bir görev temenni ediyorum.”
MECLİS ÜYELERİ HAYIRLLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU
Konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam eden Kaymakamlık ziyareti sonrası Ak parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetimi ilçe binasında Ak parti Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi üyelerinin tebriklerini kabul etti.
Ak Parti Belediye meclis üyeleri adına ziyarette konuşan Numan Korkmaz ülkeye hizmet şiarıyla yola çıkan Ak Parti’nin ilçe yönetimi olarak görev alan yeni başkan ve yönetiminin de aynı şiarla ilçeye hizmet edeceğine inandığını, meclis üyeleri olarak yeni yönetimle birlikte uyum içinde çalışacaklarını belirterek Bozkurt ve yönetimine yeni görevlerinde başarı diledi.
BOZKURT: “İLKEMİZ EREĞLİ’NİN ÇIKARLARIDIR”
Ak Parti İlçe Başkanı Bozkurt’ta 2019 yerel seçimlerinde göreve gelen meclis üyeleriyle birlikte ilçe için birlikte çalışacaklarını dile getirerek, “ilkemiz şu, Ereğli’nin çıkarına olan her şeyin yanındayız. İlçemizin zararına olan her şeyin de karşısında olacağız. Bu anlayışla sizler başta olmak üzere herkesle el ele vererek aldığımız sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi.