UYSAL POSBIYIK İLE DALGA GEÇTİ

5 Aralık 2021 Pazar 19:22

UYSAL POSBIYIK İLE DALGA GEÇTİ

Büyük Birlik Partisi Alaplı İlçe Teşkilatı’nın 8. Olağan Genel Kurulu 5 Aralık Pazar günü Alaplı Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Sakıncalı Piyade, kongreyi canlı yayınla ekranlara getirdi.

Davetliler arasında ilçenin Belediye Başkanı Nuri Tekin’in de yer aldığı kongreye partinin Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Uysal ve Zonguldak İl Başkanı Serdal Acar da katıldı.

Bir süre önce İlhan Kartal’ın ilçe başkanlığına atandığı BBP İlçe Başkanlığı Kongresi’ne yine İlhan Kartal’ın başkanlığında tek liste ile gidildi. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, O’nun dava arkadaşları ve partinin şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan kongrede divan başkanlığını Nizamettin Halıcıoğlu yaptı.

 

İlçe Başkanı İlhan Kartal’ın teşekkür konuşmasıyla devam eden kongrede ikinci konuşma partinin çiçeği burnunda Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu’ndan geldi. BBP’nin yirmi yıldır Türk siyasetinin aktif ve liderini şehit vermiş tek parti olduğuna işaret eden Karaoğlu, partilerinin vizyonunu dün olduğu gibi gelecekte de devam ettireceklerini söyledi. Karaoğlu konuşmasında; “Üye sayımızı arttırarak yolumuza devam edeceğiz ve elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki seçimlere de en iyi şekilde hazırlanacağız. Zonguldak, Alaplı ve Ereğli için ne gerekiyorsa yapacağız. Dik duracağız, doğru konuşacağız.”, dedi.

 

Karaoğlu’nun ardından kürsüye partinin Zonguldak İl Başkanı Serdal Acar davet edildi. Konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesilen Acar siyasette kırgınlıkların olmaması gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında herkese kapılarının ve gönüllerinin açık olduğunu söyledi. Acar; “Biz farklı siyaset yapıyoruz. Farkımız şu: Halkımız bize Zonguldak’ta ağabeylik görevi üstlendirdi. Bu bilinçle de Zonguldak’ın tüm milletvekilliklerine ve belediye başkanlıklarına talibiz. Cumhur İttifakı için de Zonguldak’ta üzerimize düşeni yapacağız.”, dedi.

BBP Alaplı İlçe Teşkilatı’nın 8. Olağan Kongresi’nde son konuşmayı da partinin Sağlıktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Uysal yaptı. Konuşmasına kongresinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Uysal genel başkanları Mustafa Destici’nin selamlarını da iletirken Destici’nin yakın bir tarihte Zonguldak’a gelerek il ve ilçelerde biz dizi temaslarda bulunacağını söyledi.

Konuşmasında Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı da manidar sözlerle eleştiren Uysal özetle şu görüşleri sundu:

“Bugünlerde en çok konuşulan konu enfalsyon. Ancak enflasyon, bir ülkenin ekonomisinin iyi gittiği yönünde net bir bilgi vermez. Dünyanın birçok ülkesinde bugün temel amaç harcamaları teşvik etmek ve borçlanmak üzerine kurulu. Ülkemizde ise ekonomik durum anlatılırken parmak sallayan, algı yaratan ve her şeyi bildiğini sanan bir kesim var. Eğer şehit liderimiz Yazıcıoğlu bugün yaşasaydı olumlu bir tablo çizerdi. Biz de olumlu bir tablo çizmeliyiz. TC Devleti güçlüdür. Biz önümüze bakmalıyız. Bizler Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ni destekliyoruz; çünkü güçlendirilmiş de olsa parlamenter sistem ülkede kaos yaratır. Ben Kdz. Ereğli Belediye Başkanı iken de Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ni destekledim. Parlamenter sistemde hükumetlerin ömrü uzun olmadı. İstikrar sağlanamadı. İçte ve dışt güven oluşturamadığımız bir sistemdir parlamenter sistem.”

Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz 2016’daki hain darbe teşebbüsünde halk tarafından sokaklarda kurulduğunu ifade eden Uysal, konuyu yerel yönetimlere getirdi ve isim vermeden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı’nı manidar cümlelerle eleştirdi. Uysal sözlerine şöyle devam etti.

“Belediyeler öncellikle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmalı. Ereğli Belediyesi gibi engellilerin yerlerini onların elinden almamalı. Bugün Ereğli ile ilgili konuşması gerekenler konuşmuyor, yazması gerekenler de yazmıyor. Ereğli’de plan yok, program yok, pusula yok. Ereğli’yi benden önce yirmi yıl yönetenler ilçeyi sahilden ibaret gördüler. Bugün ise bizim çocuklar için yaptığımız yerler bile ranta açılıyor. Bir zaman Ereğli’de balık bile yiyemediklerini söyleten Belediye Başkanı Spor Parkı’nı yıktırıp yerine balık restoranı yaptırıyor. Merak ediyorum; o restoranın balığı başka yerden mi gelecek. Yeni yapılan bu restoranı çocuklara ve engellilere verelim, bu konuyu kapatalım. Benim için belediyedeki düzeni bozdu, diyorlar. Evet, o düzeni ben bozdum. Bundan da şeref duyuyorum. O düzen, festivaller ve festival komiteleri düzeniydi. Yarın bir gün üçüncü bir festival daha düzenler, klima festivali yaparlar. Klima festivalinin sponsorunu bulmak da daha kolay olur.”