UYSAL'IN MANEVRASI

5 Ekim 2017 Perşembe 11:03

UYSAL'IN MANEVRASI

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının ikinci oturumunu bu sabah yaptı.

Kent Meydanı ve meydan içine yapılacak olan caminin yapımı için, Reis Hüseyin Uysal'ın talep ettiği kredi ile ilgili, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan gelmesi beklenen raporun görüşüleceğinin tahmin edildiği toplantı, umulmadık biçimde noktalandı. Komisyon, kredi talebini görüştüğü dünkü toplantısında bir karara varamadığı için, hazırlanması gereken menfi ya da müspet bir rapor meclise gelmedi. Reis Hüseyin Uysal da kritik bir manevra yaparak, bu sabah saat 10.00'da başlayan ikinci oturumu, tek bir gündem maddesi görüşüldükten sonra kapattı ve üçüncü oturumun yarın yapılacağını bildirdi. Uysal, oturum sonrası bazı kurmayları ve bir kısım belediye meclis üyeleri ile birlikte toplantıya girdi. Birtakım yatırımlar için yaklaşık 80 milyon liralık İller Bankası kredisinin kullanılması amacıyla Hüseyin Uysal'a yetki verilmesine, bazı AK Parti'li üyelerin de sıcak bakmaması, komisyon raporunun gelmemesi ve AK Parti Grubu'nun vereceği evet oylarının yanı sıra birkaç red oyu çıkması ihtimaline karşın Uysal'ın böyle bir manevraya girdiği, yarına kadar grubunun tüm belediye meclis üyelerini ikna etmek için çalışacağı kaydediliyor. Bazı çevreler, Uysal'ın bugünkü taktiğini olumlu bir adım ve verilmesi gereken bir karar olarak görse de, özellikle CHP Grubu üyeleri ve bazı basın mensupları, Uysal'ın oturumu yarına bırakmasının, demokrasiyi ve meclis saygınlığını gölgelediği görüşünde birleşiyor. Yarına kalan kredi talebinin, meclisten geçmeme ihtimali yüksek bulunuyor. Gözler yarın sabah yapılacak üçüncü ve son oturuma çevrildi. Uysal'ın ilk hedefi, konuyla ilgili raporu, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçirterek yarınki meclis toplantısına yetiştirmek.

Yorumlar
  • MÜHENDİS
    5 Ekim 2017 Perşembe 18:46

    GERÇEK AK PARTİLİ BİR İNSANIN FAİZLİ BANKA KREDİSİ İLE CAMİ YAPILMASINA EVET DİYECEĞİNE HİİİÇÇ İNANMIYORUM. FATİH BAŞKAN ASLA MÜSAADE ETMEZ, ETTİRMEZ.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz