ULUPINAR'DAN KUTLAMA MESAJI

25 Eylül 2017 Pazartesi 20:50

ULUPINAR'DAN KUTLAMA MESAJI

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 1714 yılında kurulduğu kabul edilen İtfaiye Teşkilatının 303. Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

Ulupınar mesajında;
“1714 yılında Tulumbacılar adıyla kurulan alevlerle savaşan kötü gün dostu İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftasını canı gönülden tebrik ediyorum.
İtfaiyecilik hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumak gibi üç temel amaçla özdeşleşmiştir.
İtfaiyecilerimiz, yangın söndürmek ve insan hayatını kurtarmak başta olmak üzere, kazalara müdahalede, sel, deprem gibi doğal afetlerde kurtarma çalışması gerektiren olaylarda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirerek toplumun huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden hizmet vermektedirler
Bizlere düşen görev de canlarını hiçe sayarak ailemizi, çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumaya çalışan itfaiyecilerimize yardımcı olmaktır. Yangınların, kazaların oluşmasındaki etkenler hususunda çevremizi bilinçlendirmeli, uyarılarda bulunmalı bunların gerçekleşmemesi için çalışmalıyız.
Yedi gün yirmi dört saat mesai mefhumu gütmeden görev yapan ve bu görevleri sırasında yaralanan ve hatta maalesef zaman zaman hayatlarını kaybederek görev şehidi olan fedakar ve cefakar İtfaiyecilerimizin bir kez daha İtfaiyeciler Haftasını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz