TOPÇALILILARIN UYSAL’A TEŞEKKÜR ETMELERİ LAZIM

15 Eylül 2020 Salı 13:26

TOPÇALILILARIN UYSAL’A TEŞEKKÜR ETMELERİ LAZIM

Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yer alan Topçalı Mahallesi, yıllardır hayali olan çevre yoluna Eski Belediye Başkanı Hüseyin Uysal sayesinde kavuştu.

Hatırlanacağı gibi OSB’ye giden ağır tonajlı araçlar Topçalı Mahallesi içinden geçiyor ve bu sebeple de hemen her gün mahalle içinde tehlikeler yaşanıyordu. Eski belediye Başkanı Hüseyin Uysal döneminde istimlak edilip kamulaştırılan yaklaşık bir kilometrelik alternatif yol ile ağır tonajlı araçlar artık mahalle içinden geçmeyecek.

Bu arada görev süresi sona ermeden Topçalı Mahallesi sakinleri için çile haline gelmeye başlayan sorunu çözen Eski Belediye Başkanı Uysal’ın kazandırdığı bu yeni bir kilometrelik alternatif yol, mevcut belediye yönetimi tarafından anca asfaltlandı. Mahalle Muhtarı Hasan Aksoy ve mahalle sakinleri asfaltlama işleri tamamlanan çevre yolunda toplanarak bir kilometrelik yolu anca asfaltlayabilen ve bunun bile reklamını yapmaktan geri durmayan ama OSB'ye su bile vermeyen mevcut belediye başkanına teşekkür ettiler. Muhtar Hasan Aksoy, mahalle sakinlerinin yıllardır çevre yolu hayali kurduklarını belirterek Yüzyılın Efsanesi’nin buram buram reklam ve şov kokan emellerine uygun ifadeler kullandı. Yeni yolun istimlakı ve mahalleye kazandırılması için Uysal dönemindeki gayretleri unutan ve unutturmaya çalıştığı gözlenen Muhtar Aksoy şunları söyledi:
“Mahalle adına Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün bizim mutlu günümüz. Yıllardır mahalle içinden ağır tonajlı araçlar geçiyordu. Yıllardır bu çileyi çok çektik. Belediye başkanımız bu konuyu çok iyi biliyor, zabıta ile ağır tonajlı araçları engellemeye çalıştı, nihayetinde bu çevre yolunu açmak da ona nasip oldu. Alternatif yolumuzun açılmasıyla çoluk çocuğumuz artık mahallede rahat bir nefes alacak. Bizler de huzurlu bir şekilde evlerimizde oturabileceğiz. Bugün asfaltlama işlemi de yapıldı çok sevinçliyiz. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun.”