MHP'LİLER TERSANELER BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

17 Haziran 2021 Perşembe 00:14

MHP'LİLER TERSANELER BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

MHP İl Başkanı İlkay Varol Demirköse, İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İl ve İlçe Yöneticileri tersaneler bölgesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaret sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlkay Varol Demirköse; "Tersaneler bölgemizde MED YILMAZ GEMİ SAN.A.S., EREĞLİ GEMİ SAN.A.Ş ve USTAOĞLU GEMİ SAN.A.Ş.'yi ziyaret ederek askerî gemi yapımı konusu, ileriye dönük yatırım yapamama, sigorta, vergi gibi giderlerde indirim, öteleme, destek ve diğer sıkıntılarının giderilmesi konusunda istişareler yaptık. İstihdama ve üretime her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde Ereğli'de kurulu tersanelerin atıl ve üretim yapmadan durması kabul edilemez. Acil olarak bu konuların ve sorunların çözümü için tedbir alınmalıdır.", dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Rahman Demirtürk de ziyaret sonrası açıklamasında, daha önceki yıllarda da sürekli gündeme getirdikleri tersaneler bölgesinin sorunlarının acil olarak çözüme kavuşturulması ve istihdam sağlanmasının gerekli oluğuna vurgu yaptı.