KELEŞ’TEN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

29 Mart 2021 Pazartesi 16:27

KELEŞ’TEN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş 29 Mart günü bir basın toplantısı düzenleyerek oda olarak pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve bazı önemli konular hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
Bir yılı aşkın süredir yoğun geçen pandemi sürecinin en fazla da iş hayatına olumsuz etkilerde bulunduğunu kaydeden Keleş, buna rağmen çeşitli sektörler için devletin gereken destekleri verdiğini kaydetti ve; “Devletimize minnettarız.”, dedi. Buna rağmen diğer bazı destek ve teşviklerin de devlet tarafından sunulmasını beklediklerini belirten Arslan Keleş, öncelikli taleplerinin kısa çalışma ödeneğinin 2021 yılı sonuna kadar devam ettirilmesi olduğunu söyledi.
Pandemi döneminde TSO yönetimi ile bir olup gereken çalışmaları yaptıklarını kaydeden Keleş, sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığı günlerde de bazı firmaların çalışma izinlerini alabilmelerini sağladıklarını ifade ederek özetle şu görüşleri sundu:
“Kapanan işyerlerinin odamıza verdikleri aidatlarının en alt seviyeden alınmasını kararlaştırdık. Odamıza üye işyerlerinin çalışanları için kumanya yardımında bulunduk. Uzaktan eğitim sürecine katkıda bulunmak için Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde açılan kampanyaya 105 tablet bağışında bulunduk. Ayrıca 15 tablet de kendi belirlediğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilere verdik. Bu dönemde üyelerimize eğitim verme hizmetini uzaktan yapmayı sürdürdük. Ereğli’mizde bir ihtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ihtiyacımız var. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz sorun çıkaran değil çözüm üreten bir yönetim olmayı hedefledik. Bu noktadan hareketle de diğer meslek odalarının yönetimleriyle sürekli istişarede bulunuyor ve sorunları ele alıyoruz.”