KAYMAKAM BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

14 Eylül 2020 Pazartesi 19:41

KAYMAKAM BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçe genelinde, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışma, denetim ve alınan tedbirlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı ve değerlendrmelerde bulundu.

Koranavirüsle mücadele kapsamında 4 Eylül 2020 tarihinden itibaren her türlü eğlence, düğün, nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmasının yasaklandığını hatırlatan Kaymakam Çorumluoğlu, bu yasağa rağmen 13 Eylül 2020 tarihinde Bağlık Mahallesi’nde bir adreste düğün yapıldığına dair ihbarın ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin harekete geçtiğini ve düğünün yapıldığı yere gidildiğini kaydederek; “Emniyet ekipleri tarafından yasak şekilde yapılan düğün sonlandırılmış ve tutanak düzenlenmiştir. Düzenlenen tutanağa istinaden idari para cezası uygulanmış olup savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.”, dedi. 

Çorumluoğlu açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Ayrıca bilindiği üzere İlimiz ve İlçemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında maske takma zorunluluğu devam etmektedir. Maske denetimleri her gün gerekli ekipler tarafından yapılmakta olup, İlçemizde son bir ay içerisinde 101 kişiye maske takmaması sebebiyle her bir kişiye 900,00. TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır.

Bununla birlikte, görülen lüzum üzerine; mevcut denetim ekibine ilaveten 2 grup halinde toplam 20 personelden oluşan maske denetim ekibi daha oluşturulmuş olup, 15.09.2020 tarihinden itibaren tüm ilçede maske denetiminin yapılmasına sıklıkla devam edilecektir.

Maske ile ilgili kurallara uymayan vatandaşlarımıza idari yaptırım kararı uygulanacaktır. Ayrıca; İzolasyon koşullarını ihlaleden ya da izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici  nitelikte  yerlerde  konaklayan  kişilerin  izolasyon  süreçlerini  geçirmek/tamamlamak  üzere Valiliğimizce yurt/pansiyon gibi yerler belirlenerek bu kişiler buralarda süreçlerini tamamlayacaklardır.”