KARDEMİR'DE MUTLU SON

23 Mayıs 2017 Salı 19:36

KARDEMİR'DE MUTLU SON

Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Çelik İş Sendikası arasında devam eden ve 2017-2018 yıllarını kapsayan 13. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı.

 

Konuyla ilgili KARDEMİR tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, Genel Müdürümüz Ercüment Ünal ve diğer yetkililerimiz ile Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Merkez Yöneticileri ile Sendika Karabük Şube Yönetiminin katıldığı bugünkü oturum sonucunda taraflar masadan mutabakata vararak ayrılmıştır.

İmzalanan sözleşmeyle, çalışanlarımızın saat işçilik ücretlerine;

İlk altı ay için % 8,75,
İkinci altı ay için TÜFE,
Üçüncü altı ay için % 5,
Dördüncü altı ay için % 5

oranında artış yapılmıştır.
Bununla birlikte, imzalanan toplu iş sözleşmesinde sosyal haklarda da ilk yıl için % 16,34, ikinci yıl için TÜFE oranında artış yapılmıştır.
2010 yılında işe alınan ve halen kademeye geçememiş olan işçilerin kademeye geçişleri de, bu toplu iş sözleşmesi sonucunda takvime bağlanmıştır.
Yönetim Kurulumuz; sözleşme süreci boyunca her zaman çalışanlarımıza en iyi ücreti vermenin arayışı içerisinde olmuştur. Sendikamızda uzlaşmacı bir yapıda, sürece katkısını esirgememiştir. Sendikamız yönetimine bu uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz.
Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeyi daha geride bıraktık. İnanıyoruz ki yapılan ücret artışları, sendika başkanımızın da teyit ettiği gibi çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle faaliyet sonuçlarımıza da yansıyacaktır."