İNCİVEZ ALTINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILIYOR

14 Temmuz 2021 Çarşamba 13:12

Alaplı Belediyesi Basın Bürosu

İNCİVEZ ALTINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Alaplı Belediyesi, İncivez altı sahilinde taş toplama ve kumsalda temizlik çalışması yaptı.Belediye, vatandaşların İncivez altı sahilden daha fazla yararlanması amacıyla iş makineleriyle birlikte taş toplama ve temizlik çalışması başlattı.

Konuyla ilgili olarak Alaplı Belediyesi Basın Bürosu'ndan verilen bilgi şöyle:

Bölgede incelemelerde bulunan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Halkımızın İncivez altı sahilinde daha güvenle temiz şekilde denize girebilmeleri amacıyla temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.
Deniz hareketlerinden dolayı sahilde yoğun şekilde taş birikmesi yaşandığını ifade eden Tekin, “ İlçemizde yaz sezonu ile birlikte sahillerimize yoğunluk yaşanmaya başlandı. Bunlardan biride İncivez altı sahiliydi. Bu bölgede deniz hareketlerinden dolayı sahilde yoğun şekilde taş birikmesi oluştu. Ayrıca yağışlar nedeniyle bölgede bulunan derelerden gelen odun parçaları, plastik atıklar da kepçe yardımıyla temizlenerek iş makinesiyle tesviye işlemi gerçekleştiriliyor. Sahilimizi inşallah daha temiz ve denize girilebilir bir şekilde hazırlıyoruz.”, diye konuştu.