EREĞLİ LİSESİ MEZUNLARI OKULLARINA SAHİP ÇIKIYOR

18 Mayıs 2022 Çarşamba 15:05

-özel haber-

EREĞLİ LİSESİ MEZUNLARI OKULLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Karadeniz Ereğli’nin en eski eğitim kurumlarından biri olan; bir dönem Merkez Anadolu Lisesi adı ile hizmet verdikten sonra eski adını yeniden alabilmesi için uzun uğraşlar verilen Ereğli Lisesi’ne mezunları sahip çıkmaya devam ediyor.

Pandemi dolayısıyla açılış törenleri yapılamayan ve okulun mezunları tarafından yapımları gerçekleştirilerek öğrencilere kazandırılan bazı birimler için 18 Mayıs Çarşamba günü açılışlar gerçekleştirildi.

Ereğli Lisesi mezunu olan Gönül Berker’in katkılarıyla oluşturulan ve Berker’in anne ve babasının adını taşıyacak kütüphane, yine Karadeniz Ereğli Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı Başkanı Ufuk Akdeniz’in katkıları ile hazırlanan mini kütüphane ile öğretmen Hakan Batur’un hayırsever vatandaşları bir araya getirmesi ile okula kazandırdığı biri kapalı iki tenis kortunun açılışları yapıldı. Okul Müdürü İbrahim Aydın ile öğretmenlerin misafir ettikleri hayırseverlere ilk olarak okul toplantı salonunda konuk eğitimciler ve öğrencilerin huzurunda teşekkür plaketleri takdim edildi. Bir yakınının cenazesi dolayısıyla kent dışında olan Ufuk Akdeniz’in katılamadığı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan plaket töreninde Gönül Berker’e plaketini Ereğli İbrahim Süreyya İzmirli Fen Lisesi Müdürü Alaattin Pekdemir verirken Hakan Batur’da plaketini Ereğli Zübeyde Hanım Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Yağmur’un elinden aldı. Törende konuklara hitaben bir konuşma yapan Ereğli Lisesi Müdürü İbrahim Aydın okullarının mezunlarının ellerinde yükselmeye devam edeceğini kaydedip hayırseverlere teşekkür ederken Gönül Berker de konuşmasında okullarına verdikleri bu desteğin herkese örnek olmasını dilediğini ifade etti.

Plaket törenin ardından da yine Ereğli Lisesi mezunlarından 66 yaşındaki Zekiye Aytar’ın hat sanatı ve resim sergisi açıldı. Açılışta duygulu anlar yaşadığı gözlenen Aytar, yıllar boyu özlemini çektiği bir başarıyı elde ettiğini kaydederken sergisinin açılışına destek olan okul müdürü Aydın ve Ereğli Lisesi öğretmenlerine teşekkür etti.

Aytar’ın sergisinin açılışının ardından da sırasıyla Gönül Berker’in katkıları ile hazırlanan okul kütüphanesi, Ereğli Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı Başkanı Ufuk Akdeniz’in katkılarıyla hazırlanan ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adını taşıyan mini kütüphane ile Hakan Batur’un hayırseverlerle birlikte okula kazandırdığı tenis kortlarının açılışları gerçekleştirildi.