EFSANE BAŞKAN VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ(!)

2 Temmuz 2021 Cuma 18:31

EFSANE BAŞKAN VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ(!)

Karadeniz Ereğli'nin özlemle beklediği ve son yılların en büyük yerel yatırımı olarak kabul edilen Oyuncak Evi, 2 Temmuz günü düzenlenen muhteşem(!) bir törenle açıldı.

Ülke genelindeki birçok CHP'li belediyenin istihdama yönelik projeler ve tarımsal çalışmalar gibi halk yararına olmayan (!) hizmet ve projelere imza attığı günümüzde Ereğli Belediyesi tarihe geçecek bir yatırımın açılışını gerçekleştirdi. 

Normalleşme sürecinin başladığı 1 Temmuz günü Belediye işçilerinden bazılarını işsiz bırakarak onların çocuklarının gözlerinden yaş gelmesine sebebiyet veren Yüzyılın Efsanesi, hayata geçirdiği kendisi gibi efsane hizmetiyle şakşakçı takımını fazlasıyla sevindirdi. 

İlçe Kaymakamı'nın katılımıyla daha da renklenen açılış törenine katılan vatandaşlar, böyle bir hizmetin Ereğli'ye kazandırılmasının fevkalade önemli olduğuna vurgu yaptılar. 

İçinde iki yıl için kiralanan ve birkaç gün ancak ziyaret edilebilecek olmasına rağmen sadece bakılabilecek oyuncaklar olan Oyuncak Evi'nin, 365 gün hizmet vermesi beklenen ama nedense unutulan aşevi projesinden daha önemli olduğunu belirten bazı vatandaşlar; "Aç insan kuru ekmek yer, karnını doyurur. Önemli olan hiçbir projesi yok denilen efsane başkanımız bir hizmete imza attı ya; biz bundan dolayı mutlu olduk.", sözüyle duygularını dile getirdiler. Sosyal medyadaki bazı yorumlarda ise CHP'li Belediye'nin ancak balık lokantası, mesire yerleri, plaj ve eğlenceler gibi işlerle iştigal ettiğini ama Ereğli Belediyesi'nin bunlar arasında her zaman ilklere imza attığını kaydettiler.