DENEYİMLİ GAZETECİ BEKTAŞ EGD'DE

5 Nisan 2021 Pazartesi 16:09

DENEYİMLİ GAZETECİ BEKTAŞ EGD'DE

Anadolu Ajansı Ereğli Temsilcisi ve Önder Gazetesi Sorumlusu Mustafa Kemal Bektaş, gerçekleştirilen genel kurul sonrası Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanlığına seçilen Şafak Erel ve Yönetim Kurulu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Gazetecilerin özveri ile görevlerini yerine getirmeye çalıştığını anlatan Bektaş, şunları söyledi: "Gazeteciler olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. İlçede yaşanan sorunların çözümünde gazeteciler olarak bizlere de büyük görevler düşüyor. Örneğin, Ereğli ve Alaplı ilçelerinin yanı sıra farklı bölgelerden de gelen binlerce kişiye sağlık hizmeti veren Ereğli Devlet Hastanesi'ne yeni kardioloji bölümü mutlaka açılmalı. Yine çocuk ve yetişkin yoğun bakım yatak kapasitesi arttırılmalı, kanser hastaları için onkoloji bölümü kurulmalı, yanık ünitesi kazandırılmalı. Herşeyin başı sağlık diyerek özellikle bu konular üzerinde gazeteciler olarak yoğunlaşmalıyız. Gündem oluşturabiliriz, sorgulayabiliriz. Yine Ereğli Kan Bankası kurulması, ilçe de yıkılan Hükümet Konağı, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları, Ereğli Devlet Hastanesi'nin yıkılan eski binalarına yapılması hedeflenen Eğitim Kampüsü Projesi, Ereğli-Devrek karayolu, yeni istihdam alanları, Erdemir'e işçi alımı, kent içerisinde kurumlar arası yaşanan sorunlar gibi pek çok konu gazetelerimizde, internet sitelerinde, sosyal paylaşım adreslerinde gündemde tutmalıyız."
Dernek Başkanı Şafak Erel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek meslekte uzun yıllardır başarı ile görevini yerine getiren Bektaş'a teşekkür etti, derneğe üyelik formunu takdim etti.
Ziyarette gazeteciler Hüseyin Orhan, Altan Akçekese, Recep Akkaya, İlknur Özen ve Serpil Kasapoğlu da bulundu.