DEMİRTAŞ: "KANDİLİMİZ KURTULUŞA VESİLE OLSUN"

27 Mart 2021 Cumartesi 16:05

DEMİRTAŞ: "KANDİLİMİZ KURTULUŞA VESİLE OLSUN"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş , Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletimizin ve İslam aleminin kandilini tebrik eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Yüce dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylar içerisinde yer alan ve Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüce dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylar içerisinde yer alan ve Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kandiller, özel günler olmalarının yanı sıra bizleri birliğe, dirliğe, kardeşliğe, paylaşmaya, barışa ve sevgiye çağıran müstesna zamanlardır. 11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili’nin dayanışmaya en çok ihtiyacımızın olduğu hassas süreçten geçtiğimiz şu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi, Allah'ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Gecesinin; Milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Gecemiz ve kandilimiz mübarek olsun.