CHP İLÇE BAŞKANI ERTUĞRUL'UN 19 MAYIS MESAJI

18 Mayıs 2022 Çarşamba 13:09

CHP İLÇE BAŞKANI ERTUĞRUL'UN 19 MAYIS MESAJI

103 yıl önce, bir devrin bitip yepyeni bir devletin oluşmasını sağlayan istiklal mücadelesini başlatan dünyanın görüp görebileceği en eşsiz askerî dehayı ve O’nun silah arkadaşlarını saygı ve minnet duyguları ile andığımız bir günü daha yaşıyoruz.
Emperyalist güçlerin Osmanlı topraklarını parça parça edercesine istila etmesine ve aziz bir milletin vatansız bırakılmak istenmesine kayıtsız kalmayarak 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da başlattığı milli mücadele ile bugün üzerinde yaşadığımız bu kutsal toprakları bizlere vatan olarak bırakan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bu millet çok şey borçludur.
Dünya toplumları için yıllar boyu örnek kabul edilen; üç yıl boyunca önce sıcak cephelerde ardından da fikir masalarında ayağa kaldırılan Türkiye’nin her bir ferdi için 19 Mayısların değeri tartışılmazdır.
Bu ülkenin gençlerinin, 103 yıl önce Samsun’da olduğu gibi yurdun her bir köşesinde, hakimiyetin kayıtsız, şartsız milletin olduğu düşüncesinden bir an olsun ayrılmadan yürüttükleri dayanışma, bütünlük ve tam bağımsız Türkiye mücadelesi gelecek açısından bizlere umut vermektedir. Yarınlarda da bugün içinde bulunduğumuz sıkıntı ve zorluklardan bizleri kurtaracak olan gençlerimizin azim ve kararlılıkları olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızın aziz milletimize kutlu olmasını diliyor; geleceğimizin teminatı ve Cumhuriyet’imizin yılmaz bekçileri olan Atatürk Gençliği’ni şahsım ve örgütüm adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Op. Dr. Eylem ERTUĞRUL
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı