BOZKURT: “KAMPÜS KONUSUNDA OLUMLU NETİCELER ALACAĞIZ.”

8 Mayıs 2022 Pazar 18:00

-özel haber-

BOZKURT: “KAMPÜS KONUSUNDA OLUMLU NETİCELER ALACAĞIZ.”

Mübarek Ramazan ayı boyunca Karadeniz Ereğli’ye bağlı köylere ziyaretler gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, bu ziyaretlerini bayram sonrasında da sürdürüyor.

7 Mayıs Cumartesi günü beraberinde ilçe teşkilatı yöneticileri ve il genel meclis üyeleri ile birlikte Kurtlar köyüne (Kaptaş) giderek vatandaşlarla bir araya gelen ve kendilerinden talep ve sorunları dinleyen Saffet Bozkurt, sorularımızı yanıtlayarak kısa bir değerlendirmede bulundu.

“Biz göreve geldiğimiz günden bu yana halkımızla iç içeyiz ve kendileriyle istişare içindeyiz.”, diyen Bozkurt, Kaptaş’ta da bayram sonrası köy esnafını ziyaret etmeyi düşündüklerini söyledi. Esnafın sorunları varsa bu sorunların giderilmesi için kendilerine ne düşüyorsa onları öğrenmeyi amaçladıklarını kaydeden AK Parti İlçe Başkanı, sabahın erken saatlerinden itibaren gerçekleştirmeye başladıkları ziyaretlerde elde ettikleri izlenimin kendileri için olumlu olduğunu söyledi. Bozkurt; “Elbette bazı sıkıntılar da var; bu sıkıntıların giderilmesi için de muhtarlarımız ve halkımızla istişare içindeyiz. İnşallah yakın bir zaman sonra bu sorunların giderilmesi için ilgililerle görüşüp Kaptaş bölgesinin bu sorunlarının ortadan kaldırılması noktasında elimizden geleni yapacağız.”, dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın; “Hayırseverler, Eğitim Kampüsü için yaptıkları bağışları geri almak istiyor.”, iddiası ve bu iddia üzerine Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın yaptığı açıklama ilçe gündeminde yeni bir tartışma konusu ortaya çıkarmıştı. Eğitim Kampüsü'nün durumu ile ilgili görüşlerini aldığımız AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Bozkurt, şunları söyledi:

“Ereğli Eğitim Kampüsü ile ilgili çalışmalar hızlı şekilde ilerliyor. İnşallah yakın zamanda olumlu neticeler alacağız. Sonuca ulaşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”