BUGÜNE KADAR 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

10 Eylül 2020 Perşembe 12:12

BUGÜNE KADAR 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda 10 Eylül Perşembe günü tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Karadeniz Ereğli’de de ”Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlerin denetimi yapıldı.
Yapı Kredi Bankası önünden saat 11.00’de başlatılan ve Kaymakam İsmail ÇORUMLUOĞLU’nun da katıldığı denetimde basına ve vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuldu. Kısa bir açıklama yapan Karadeniz Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu; "Ereğli'de durum hiç iyi gitmiyor. Şu an 430 rakamını gördük. Vefat olarak da toplam 8 vefatımız var. En son görüştüğümüzden bugüne kadar 4 kişinin daha vefat etmesi üzücü. Ben açıkça üzüldüm. Her seferinde basın aracılığı ile bu hususu değerlendiriyoruz. En son konuşmamda da söyledim; bunu gençler ve dışarıdakiler vasıtasıyla evlere taşıdıktan sonra vefatlar olacak, dedim. Nitekim de öyle oldu.", dedi. 

Çorumluoğlu açıklamasında ayrıca, ilçedeki halk otobüslerinin 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile Engelli bireyleri ücretsiz taşımama ısrarına sert çıktı. “Her gün 15-20 araca ceza yazıyoruz. Halk otobüsleri bizimle hem fikir değil.”, diyen Çorumluoğlu; ”Kanuni haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Bir günde uygulamayı kaldırdık ama tekrar uygulanacak. Söz dinlemiyorlar. Kim hangi otobüse binemediyse bize plakayı bildirsin. Dilekçe yazsın. 50 bilet bedeli ceza kesiyoruz. Bu konuda başka formül üzerinde de çalışıyoruz.”, dedi.