BELEDİYE TUVALET İÇİN PARA TOPLAMAYA BAŞLADI

7 Eylül 2020 Pazartesi 19:18

BELEDİYE TUVALET İÇİN PARA TOPLAMAYA BAŞLADI

Kdz. Ereğli Belediyesi Uysal döneminde çatı ve zemin değişiminin yanı sıra yeni mescit ve WC’lerin yapıldığı Pazaryeri’nde köylü pazarını da içine alan esnafları şok eden bir karar aldı.
Edinilen bilgiler ve duruma tepki gösteren bazı esnafların sosyal medya paylaşımına göre, Ereğli Belediyesi pandemi gibi hassas bir sürece rağmen söz konusu Pazar yerindeki WC’de sıvı sabun ve deterjan giderlerini önce kıstı sonra tamamen iptal etti.
Artan şikâyetler üzerine oda Belediyeye WC’deki sorunun giderilmesi için talepte bulundu ancak Ereğli Belediyesi odaya “Biz artık bu uygulamayı kaldırdık, oda olarak esnaftan 10’lar ile toplayın işi çözün , aksi taktirde WC’yi paralı yaparız.”dedi.
Bugün sorunun çözümü için Pazar esnafından para toplanmaya başlandı.
Bir esnaf yaşananlara, “Kdz Ereğli Belediyesi; işgaliye üçreti, aldığın belediye dükkanları ve köylü pazarından , belediyeye ait vatandaşa açık olan WC için deterjan ,sabun parası toplattırıyorsun , tembihlettiriyorsun kimse duymasın diye birde paralı yaparım diye tehdit ediyorsun Bu kadar mı düştük , Festivallerin iptal edilmesi olumsuz yönde etkiledi biliyoruz. Pandemi sürecinde yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerek Bu vatandaş yapılanı asla unutmaz ..” diyerek tepki gösterdi.