BELEDİYE’NİN KİRACILARI DA DERTLİ

26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:57

-özel haber-

BELEDİYE’NİN KİRACILARI DA DERTLİ

İlçenin eski belediye başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu’nun Karadeniz Ereğli’ye kazandırdığı ve geliri onun yirmi yıl başkanlık ettiği Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne kalan kuruluşa ait dükkanların sorunları bitmiyor.
Yıllardır esnaflara kiralanarak önemli bir kâr getiren Belediye dükkanları, son zamanlarda, kentin her yerleşim biriminde çağa uygun binaların yapılmasıyla birlikte eski değerini kaybetmişti. Bugün geldiğimiz noktada da bu dükkanların önemli bir kısmının boş olduğu gözleniyor. Ancak daha da düşündürücü olan durum, çeşitli ekonomik ve sosyal gerekçeler yüzünden kiraladıkları dükkanlarda ticaretlerine devam edemeyen bazı esnafların, belediyeden kiraladıkları bu dükkanları teslim etmeyip üçüncü şahıslara yüksek kira oranlarıyla kiraladıkları iddiası.
Sakıncalı Piyade’nin iletişim hattına bırakılan bir mesajda, konuyla ilgili şu iddia yer alıyor:
“Belediye dükkanlarının çoğu kapatılmış ve boşaltılmış; çalışmaya devam edenlerde ise çoğu dükkan el değiştirmiş. Sorun şu: Yıllardır belediye kiracısı olan kişi artık esnaflık yapmıyor; fakat belediyeye ait olan bu dükkanı başkasına kiralıyor. Yani buna ne hakkı var? Belediye bunlara neden izin veriyor?