BELEDİYE MECLİSİ'NE ÇAĞRI! BU REZALETE İZİN VERMEYİN!

3 Ekim 2017 Salı 18:28

BELEDİYE MECLİSİ'NE ÇAĞRI! BU REZALETE İZİN VERMEYİN!

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı toplantısının birinci oturumunda, meclis tarihi bir görüşme yapacak. Yarın yapılacak toplantıda Belediye Reisi Hüseyin Uysal, başta cami (!) projesinde kullanılmak üzere meclisten 80 milyon liralık borçlanma için yetki isteyecek.

Yıllık tahmini bütçesi 100 milyon lira bile etmeyen ve hali hazırda ödemekle yükümlü bir yığın borcu olan belediyede, Uysal'ın cami inadı bu kentin çöküşü demek.

Bir cami projesini bile devlet desteği alarak yapmayı düşünemeyen bu yönetim, belediyeyi batırmak üzere.

58 milyon lirası cami projesinde kullanılması düşünülen 80 milyon liralık kredi, muhtemelen yarınki oturumda komisyona havale edilecek. Perşembe günü ise komisyondan gelen rapor mecliste ele alınıp oylanacak.

Karar meclisin. Özellikle AKP Grubu'nun muhalif isimlerinin bu konunun görüşülmesinde takınacakları tutum çok önemli. Her oy, ya Ereğli'nin çöküşünü sağlayacak ya da 80 milyon liralık kredinin açabileceği tahribatları görmeyen basiretsiz yönetime dur diyecek.

İnancımız odur ki, AKP Grubu da, bu rezalet ve utanç yaratacak borçlanma teklifine geçit vermeyecek ve Ereğli'nin geleceğini karartmayacak.

Yorumlar
  • Ver mehteri
    3 Ekim 2017 Salı 20:36

    Bu alınacak kredi yatırımlar için kullanılmayacaktır. Belediyenin borçaları için kullanılır. Yani borç ile borç ödemek. Camii yapılacaksa arsasını diyanete versinler nede olaa ek bütçe talebinde bulundular onların büyük iş değil hemen yaparlar vergisi sıfırlanan inşaat firmaları.

  • FENASİ
    3 Ekim 2017 Salı 19:21

    CHP NASIL İSTERSE ÖYLE OLACAKTIR.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz