BELEDİYE MECLİSİ İHTİSAS KOMİSYONLARI ÜYELİKLERİ BELİRLENDİ

7 Nisan 2021 Çarşamba 17:00

Ereğli Önder Gazetesi

BELEDİYE MECLİSİ İHTİSAS KOMİSYONLARI ÜYELİKLERİ BELİRLENDİ

Kdz.Ereğli Belediyesi Meclisi'nin Nisan ayı oturumunda katip üyeliği, başkan vekillikleri ile ihtisas komisyonlarına seçimler gerçekleştirildi.

Gizli oy ile yapılan katip üyeliği seçimlerinde CHP Grubundan Tarkan Adik, Gökhan Günay, Meclis Başkan Birinci Vekilliğine Gönül Çelik, İkinci Başkan Vekilliğine Osman Yeniköy oy çokluğu ile seçildi. Belediye Encümenine seçilecek 3 kişi için yapılan oylamada ise CHP’li Meclis Üyeleri Yılmaz Partlak, Fikret Aydeniz ve Mehmet Akçakaya bir yıllığına encümen üyeliğine seçildi. İmar Komisyonuna CHP'den Haluk Okur, Emrah Karaarslan, Erkan Mutlu, AK Parti'den Fuat Ulaş, Mustafa Kumaş. Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP'den Baki Erdoğan, Sertan Kuzu, Çetin Günce, AK Parti'den Numan Korkmaz, Zafer Durmaz. Hukuk İşleri Komisyonuna CHP'den Satılmış Yiğit, Cengiz Güneş, Yaşare Aydın, AK Parti'den Yüksel Başkan, Ayhan Erol oy birliği ile seçildi.

AK PARTİ ADAY ÇIKARTMADI

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Meclis Üyeleri arasından ise Katip Üyelik, Meclis Başkan birinci ve ikinci başkan vekillik seçimlerine ise aday çıkartmadı. Meclis toplantısına AK Parti Grubundan 10 meclis üyesi katıldı. Gizli oylamada 10 kişiden 7'si oylarını boş, 1'i geçersiz diğerleri ise CHP'nin adayına oy verdiği belirlendi. AK Parti Meclis üyelerine, "Neden AK Parti aday çıkartmadı" sorusu konuşuldu. Konu Grup Sözcüsü Numan Korkmaz'a da iletildi. Korkmaz, bunu gülerek karşıladı. AK Parti Grubu'nun aday çıkartmaması ise şaşkınlıkla karşılandı.