BEIN SPORTS'A ORTAK TEPKİ

11 Eylül 2020 Cuma 19:59

BEIN SPORTS'A ORTAK TEPKİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, futbol taraftar derneklerinin, lokallerinde Lig ve Avrupa Kupası maçlarını yayınlayamayacakları bildirildi.

İlçedeki Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftar dernekleri adına yapılan ortak yazılı açıklamada, dünyayı saran, ülkemizde ve bölgemizde de etkisini sürdüren Coronavirüs Salgınının (Covid-19 Pandemisi), spor kamuoyunu da olumsuz etkilediği belirtildi.

Süper Lig 2020-2021 sezonunun bugün (11 Eylül) Başlayacağı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her futbol sezonunda lokallerimizde taraftarlarımıza yayıncı kuruluş Dijittürk - beIN SPORTS ticari üyeliğimizle maçları taraftarlarımıza izletebilmek için imkanlarımızı ortaya koyabiliyorduk. Ancak; bu sezon taraftar dernekleri olarak ortak karar almak zorunda kaldık ve lig ve Avrupa maçlarını yayınlayamayacağız.
Bunun nedeni ise; Yayıncı kuruluş beIN SPORTS 2020-2021 Sezonu öncesi hiçbir şekilde indirim yapamayacağını tarafımıza bildirmiş olmasıdır. Pandemi sürecinin devam etmesine rağmen kapalı alanlarda mevcut kapasitenin belli bir oranının kullanılmasına izin verilmesi rağmen yayıncı kuruluş beIN SPORTS, lokallerimizi tam metrekare oranında hesaplayarak yine hiçbir indirim yapmamakta, kolaylık sağlamamaktadır. Karadeniz Ereğli’deki taraftar dernekleri olarak beIN SPORTS kolaylık sağlamadığı sürece lokallerimizde üyelerimize ve sporseverlere yayın yapamayacağız.”