BAŞKAN UYSAL'IN AŞIRI BORÇLANMA TALEBİ ELİNDE PATLADI

10 Ekim 2017 Salı 11:34

BAŞKAN UYSAL'IN AŞIRI BORÇLANMA TALEBİ ELİNDE PATLADI

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin tarihi oturumu bu sabah gerçekleştirildi. Başta kent meydanı ve meydan üzerine yapılması düşünülen 3 bin 500 kişilik cami için İller Bankası'ndan yaklaşık 38 milyon lira tutarında alınması talep edilen avantajlı krefi teklifi ile ilgili Plan Bütçe Komisyonu'ndan gelen rapor oylandı.

 

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda,CHP'li Fehmi Karaarslan ve Nur Oğuz'un red oylarına rağmen, AK Parti'li Sabri Dinç, Fevzi Mazlum ve Mustafa Şentürk'ün oylarıyla kabul edilip meclis başkanlığına sevk edilen raporun, meclisçe de onaylanması için salt çoğunluk gerekiyordu. AK Parti'li Meclis Üyesi ve partinin grup sözcüsü İhsan Yazıcıoğlu ile Yusuf Kalay'ın mazeret bildirerek katılmadıkları oturumda, borçlanma konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi için gereken salt çoğunluk sağlanamadığından formalite gereği bir oylama yapıldı. Ad okunmak suretiyle yapılan açık oylamada, AK Parti Grubu borçlanma teklifine 16 oy vermesine rağmen, salt çoğunluk için gerekli olan 18 oy elde edilemediği için talep edilen borçlanma meclisten geçmedi.

AK parti 16 kabul, CHP 13 red oyu verdi, salt çoğunluk yakalanamadığı için meclisten çıkmadı.Göztepe köprüsü yapım için İller Bankasından kredi kullanımında da salt çoğunluk sağlanamadığı için kabul edilmedi. Oylama sonucu AK Parti 16 kabul, CHP 13 red ıyu verdi. Mecliste hararetli dakikalar yaşandı. 


Başından itibaren her iki parti grubu üyeleri arasında yaşanan tartışmalara sahne olan Ekim Ayı Olağan Toplantısı'nın 5. Oturumu'na ait yorumları, bu gece, Altan Akçakese'nin kaleminden Çizgi Üstü'nde okuyabilirsiniz.

Yorumlar
  • Fenasi
    10 Ekim 2017 Salı 11:51

    Erkek adam verdiği sözü tutar. İstifa !

  • Fenasi
    10 Ekim 2017 Salı 11:43

    Sayın Kalay ve Sayın Yazıcıoğlu ! Ereğli halkının size gönül borcu var. Diğerleri mi ? Boşver konuşmaya değmez.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz