Sakıncalı Piyade'den

ALLAH'IN SOPASI YOK MU VAR MI?

Sakıncalı Piyade'den / İstifham
6 Eylül 2017 Çarşamba 12:56

ALLAH'IN SOPASI YOK MU VAR MI?

Irak işgal edildi. Müslümanların onuru zedelenmedi.
Irak halkına hapishanelerde günlerce tecavüz edildi. Hala ediliyor. (Ebu Garip’te, Guantanamo üssünde ) Müslümanların onuru zedelenmedi.
Irak'ta ki Türkmenlerin toprakları ellerinden alındı. Müslümanların onuru zedelenmedi.
Türkmen mahalleleri tel örgüler ile bölündü.8 yaşının üzerindeki erkekler toplandı.Eziyet edildi.Bir çokları katledildi. Müslümanların onuru zedelenmedi.(4 ay önce)
Erkekleri toplanan tel örgülerle çevrilen ve evlerine hapsedilen Türkmen kadınlarının içme suyu vanaları kapatıldı.Vanayı açmak için dışarı çıkan Türkmen kadınları keskin nişancılar tarafından avlandı.Çocuk oldukları için belki vurmazlar düşüncesiyle vanaları açmak için gönderilen küçük çocuklar da keskin nişancılar tarafından avlandı. Cesetleri sokaklarda kaldı. Ailelerinin gözü önünde aç köpekler tarafından parçalandı. Müslümanların onuru zedelenmedi.(4 ay önce oldu.)
Amerika ile birlikte Irak'ın işgali Meclis'ten ret edilince, Müslümanların ayranı kabarmadı.
Müslümanları öldürmek, esir almak için kullanılan silah ve cephanelerin lojistiğinin Türkiye'den yapılması girişimi (şu meşhur tezkere hikayesi) Müslümanların onurunu zedelemedi.
Irak'ta kine benzer bir senaryonun gerçekleştirilmesi amacıyla Suriye'nin baskı altına alınması, Suriye'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanımızın seviyesizce eleştirilmesi Müslümanların onurunu zedelemedi.
İran'a yönelik olarak Meclis'e dahi bilgi verilmeden Anadolu'da Amerikan üslerinin halen kuruluyor olması Müslümanların onurunu zedelemedi.
Bu kadar tecavüz, tehdit, aşağılama ve işgal karşısında göstermelik olaylar dışında İslami kesimden önemli tepki gelmedi. Cuma namazı çıkışlarında kayda değer protestolar olmadı.
Bu kadar tecavüz, tehdit, aşağılama ve işgal Müslümanların onurunu zedelemedi.
Sadece Danimarka'da yayınlanan karikatürler Müslümanların onurunu zedeledi
Benim onurum yukarıda saydıklarımın tamamında ve karikatür olayında da derinden zedelendi ve örselendi. Herkesin Müslümanlığı ise iki kaburgasının arasında yüreğinde yatar.
Allah aşkına biz karikatür müslümanı mı olduk? Bizim dini akidelerimiz bu kadar zayıf mı ki bir karikatüre alt üst olacak !
Ayıptır, yazıktır ve dahi günahtır. Bir çok şeyde çifte standart görmeye alıştık ama dinde asla çifte standart olmaz.
Yoksa Allah adama taş atar taş! Ya kafanızı kollayın, ya da aklınızı başınıza devşirin !
Acaba bu hareketleri örgütleyenler de mi savaş’ın ekonomik nimetlerinden yararlanmak isteyenler? Birileri şalterlerle oynuyor. Aç kapa. Şalterlerden elinizi çekin ÇARPILIRSINIZ.
Geçen haftaki yazım da savaştan beslenen sektörleri sayarken unutmuşum. İnşaat sektörü ile hurda sektörünü. Haa bir de PLAKET sektörü varmış. Ben de bilmiyordum. Bu da yeni çıktı?


(NOT BU YAZIYI ÜÇ NİSAN 2006 DA YAZMIŞIM NOKTASINA VİRGÜLÜNE DOKUNMADIM. BUGÜN MISIR VE SURİYEDE OLAN BİTENLERİN KAÇ YIL ÖNCE NAKIŞ GİBİ ÖRÜLDÜĞÜNÜ ANLAYABİLİYORUM.. 6 EYLÜL 2013 TE TEKRAR PAYLAŞMIŞIM. BUGÜN MYANMAR OLAYI ANISINA TEKRARLIYORUM..)

Emin Semih ÖZKÖK
03.04.2006

SOSYAL MEDYADAN...