AKÇAKESE'NİN YAZILARINDA KOVUŞTURMAYA GEREK DUYULMADI

6 Ekim 2017 Cuma 13:01

AKÇAKESE'NİN YAZILARINDA KOVUŞTURMAYA GEREK DUYULMADI

Yaklaşık iki yıldır,
Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin iç yüzünü, yaşanan ve yaşatılan olumsuzlukları kaleme alan,
Başta imar tadilatları konusu ve rüşvet iddialarını belgeleriyle ortaya koyan Gazeteci Yazar Altan Akçakese hakkında, Belediye Reisi Yardımcısı Vekili Esra Alpago tarafından yapılan şikayet başvurularında, ilgili savcılık kovuşturmaya gerek olmadığına hükmetti.

Akçakese'nin Ereğli'nin Sesi ve Sakıncalı Piyade internet portallarında kaleme aldığı NE DEMİŞTİM, SUÇ DUYURUSU, SİZDEN BÜYÜK DEVLET VAR, ESRA ALPAGO'NUN İMZASI, KISACA VE HÜLASA, BİR İMZA BİR SORUŞTURMA başlıklı yazılarını incelemeye alan Cumhuriyet Savcılığı, Akçakese hakkında kamu davası açılmasını gerektirecek yeterli delil bulamadığını tebliğ etti. Ayrıca Akçakese'nin bir yazısında davacıya yönelik kullandığı "Allah belanı versin" cümlesini de değerlendiren savcılık, cümlede hakaret içeriği olmadığı, Akçakese'nin beddua ettiği kararına vardı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz