AĞLADIK; MEME VERDİLER!

14 Eylül 2022 Çarşamba 13:54

-özel haber-

AĞLADIK; MEME VERDİLER!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  açıkladığı “2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin işyeri” projesinde Kdz. Ereğli’nin kapsam dışı kalması, kent genelinde üzüntü yaratmış ve tepki toplamıştı.

Vatandaşlar bu durumu Karadeniz Ereğli'nin TBMM’de bir iktidar milletvekilinin olmamasına bağlamıştı. 

Hatırlanacağı gibi daha önce de Süleymanbeyler köyüne yapılacağı söylenen 800 kapasiteli cezaevi projesini de destekleyebilecek bu bölgedeki 84 dönümlük hazine arazisi üzerinde toplu konut projesi Zonguldak İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkililerine önerilmişti. Bu başvuruya rağmen, Kdz. Ereğli’nin bu büyük sosyal konut projesinde olmaması  büyük üzüntü yarattı.

Kdz. Ereğli’de TOKİ’nin toplu konut yapacağını açıklamasından sonra başvurular alınmış dairelerin çekilişi dahi yapılmıştı. Proje buna rağmen rafa kaldırılmıştı.

13 Eylül 2022 Salı günü açıklanan 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin işyeri projesinde de Kdz. Ereğli dışarıda bırakıldı.

Ancak Zonguldak Post'un yaptığı araştırmalara göre AK Parti İlçe Teşkilatı yöneticilerinin girişimleri sonrası Kdz. Ereğli’nin de 100 konutluk yatırımla projeye sonradan dahil edildiği öğrenildi. Bu 100 konutun, haberde de belirttiğimiz ve öncelikle emekli vatandaşlarımızın konut sahibi olmalarını sağlayacak daha önceki konut projesi alanına yapılacağı kaydedildi. Bir başka deyişle konut sahiplerinin çekilişlerinin bile yapıldığı ve sonradan rafa kaldırılan eski proje hayata geçirilecek.

AK Parti İlçe Yönetimi'nin gelişmelerle ilgili kısa süre içinde bilgilendirme yapması bekleniyor.