ÖZTÜNÇ’TAN CUMHURBAŞKANI’NA AĞIR SÖZLER

12 Haziran 2021 Cumartesi 13:07

Haber: Zeynep ÜSTÜNSOY

ÖZTÜNÇ’TAN CUMHURBAŞKANI’NA AĞIR SÖZLER

İki günlük ziyaret ve temaslar için yöremize gelen Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklar ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ziyaret programının ikinci gününü Karadeniz Ereğli’de geçirdi.


İlk olarak 12.00’de partisinin Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü’nde partililer ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Öztunç’a Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat da eşlik etti.


Partinin ilçe örgütü yöneticileri ve partili belediye meclis üyelerinin yanı sıra parti üyeleri tarafından misafir edilen Öztunç, basın mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında ağırlıklı olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘Millet açsa doyurun.’, sözüne atıfta bulunan Öztunç, Erdoğan’a ağır eleştirilerde bulundu. Erdoğan’a; ‘Asıl nankör sensin!’, sözüyle yüklenen CHP Genel Başkan Yardımcısı, konuşmasında özetle şu görüşleri sundu:

“Hükümet ne yapacağını iyice şaşırdı. Sorular soruyoruz, sorulara cevap veremiyor. Cevap veremediği gibi iradesini de kaybetti. Bir siyasetçinin, bir devlet adamının asla söylemeyeceği şeyler söylüyor Sayın Cumhurbaşkanı. Millet açsa, siz doyurun, diyor. Bir siyasetçi, bir cumhurbaşkanı, bir devlet adamı böyle şeyler söyler mi? Evet, millet aç kardeşim, aç! Sen inanmasan da aç, sen görmesen de aç. Gözün var görmüyor, kulağın var duymuyor. Ama bu millet aç. Milletin aç olduğunu görmek istiyorsan, bırak sarayı, gel Zonguldak’a! 11 yaşındaki bir çocuk bile; ‘Hayalim eve yemek götürmek.’, diyor. Yavruların, çocukların hayalini çaldınız! Evet, millet aç ve sen doyuramıyorsun. Kalk o koltuktan; bak yerine gelenler milleti nasıl doyuracak, göreceksin. Bir de halka nankör, diyor. Yahu millete nankör denir mi? Millete nankör denmez. Bir cumhurbaşkanı, bir siyasetçi millete nankör diyemez. Diyorsa iradesini kaybetmiştir. Bu millet sana 19 yıldır oy veriyor. 19 yıldır iktidarsın. Asıl nankör sensin. Nankör görmek istiyorsan aynaya bak; asıl nankör olan sensin Sayın Cumhurbaşkanı! Daha ne yapacak bu millet sana? Oy istedin, oy verdi. Han-hamam, kat-yat; gemicikler, gemiler, saraylar… Her şeyi bu millet sana verdi. Kasımpaşa’dan çıkmıştın; bir yüzükten başka bir şeyim yok, diyordun. Şimdi maşallah her şeyin var. Bir de bunları sana veren millete nankör diyorsun. Yazıklar olsun sana! Bu millet kendisine hakaret eden ve kendisiyle inatlaşanlara sandıkta cevabını verir. Vermiştir; sana da verecektir cevabını. İyice rotasını kaybetti Sayın Cumhurbaşkanı. Ne yapacağını şaşırdı. Oylarının düştüğünü görüyor; acziyete düşüyor. Sorulara cevap veremiyor. 128 milyar dolar nerede, diye soruyoruz, cevap yok. 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kim? Cevap yok. Damat nerede, diyoruz; tık yok. Demirören’e verilen 750 milyon dolarlık kredi nerede kardeşim, diyoruz; cevap yok. Biz sordukça milleti nankörlükle suçluyor. Yazıklar olsun, demekten başka söyleyecek bir şeyimiz yok.”