ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL BAŞARI

27 Nisan 2022 Çarşamba 15:48

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL BAŞARI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Masa Tenisi Bölge Şampiyonasını ve Atletizm Bölge Şampiyonaları Zonguldak Gençlik Spor Merkezi'nde tamamlandı. Derece olan özel çocuklara madalyalarını Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Yeliz Görgün takdim etti.


Yeni Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin koordinatörü olan Kdz. Ereğli Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı olan Yeliz Görgün, şampiyonalarla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Masa Tenisi ve Atletizm Bölge Şampiyonalarımızı keyifle bitirdik. Masa tenisi branşında down sendromlular kategorisinde sporcularımızdan Zeynep Tuncay bölge birincisi, mental kategorisinde Özkan Cebeci bölge ikincisi oldu. Atletizm branşında ise küçükler mental kategorisinde Metehan Güney 100 metrede ve 200 metrede bölge birincisi; küçükler otizm kategorisinde 100 metrede Ahmet Efe Kırış bölge birincisi oldu.
Spor tüm çocuklarımızın hakkıdır ve ilçemizde spor yapmayan çocuk kalmayacak. Bizim hedefimiz budur. Müsabakalarda emeği geçen, her konuda yardımlarını esirgemeyen Zonguldak İl Gençlik Spor Müdürlüğüne, emeği çok olan, canla başla çalışan külüp antrönürümüz Özge Demirel'e ve ailelerimize çok teşekkür ederiz . Guruluyuz."