“YILLARDIR BEKLEYEN OYPA’LILAR NE OLACAK?”

30 Mart 2021 Salı 12:10

“YILLARDIR BEKLEYEN OYPA’LILAR NE OLACAK?”

Yazılı bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul, Erdemir ana kapıdan Endüstri Meslek Lisesi mezunu 18-25 yaş arası kişilerin personel olarak işe alınmak üzere iş başvurularının alındığına yönelik haberlerin şehirde hızla yayıldığını; bu gelişmenin özellikle pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle daralan piyasalarda olumlu olarak karşılandığını ifade etti.

Erturğul; “Genç Ereğlili kardeşlerimizin istihdam edilmesi bizim için çok sevindirici bir haberdir. Mutluluk duyarız. Keşke şehrimizdeki her genç hemen iş imkanına kavuşabilse.”, cümlesine yer verdiği açıklamasında yıllardır her seçim döneminde verilen vaadlerle umutlanan, personele geçirileceği sözü verilen, ancak seçim süreci geçer geçmez unutulan OYPA personelinin durumunun da ele alınması gerektiğini kaydetti. Bu personelin gerekli kanallardan torpil bulamadığı için senelerdir kadroya geçebilmek için beklediğini hatırlatan Eylem Ertuğrul şu görüşleri de sundu:
“Kadroya geçiş sürecinde bu kardeşlerimizin öncelikli olarak değerlendirilmesi gerekmez mi? OYPA’lı kardeşlerimizin göz ardı edilmesini asla kabul etmiyoruz. Erdemir kadrolarını doldururken yıllardır sabırla bekleyen OYPA’lı kardeşlerimizi göz ardı etmemelidir.”