"TÜRKİYE GÖZBEBEĞİMİZDEN KIYMETLİDİR."

18 Nisan 2022 Pazartesi 16:30

"TÜRKİYE GÖZBEBEĞİMİZDEN KIYMETLİDİR."

Bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Genel Yönetim Kurulu Üyeliği ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu görevlerini ifa eden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Emin Semih Özkök, Sakıncalı Piyade aracılığı bir kutlama mesajı yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yıldönümü hakkında duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Mesajında 1919 yılında Samsun’a çıkan Mustafa Kemal sayesinde  millî iradenin somutlaştığı Havza ve Amasya Genelgeleri ve Erzurum ve Sivas Kongrelerinde alınan kararların imbiğinden geçerek 23 Nisan 1920 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğunu hatırlatan Özkök; "Böylesi büyük emeklerle kurulan bir ülke ve vatan toprağına tarih henüz bir daha tanıklık edememiştir.", yorumunu sundu. Mesajında; "İşte bu nedenle Atatürk yüzyılların lideri ve Türkiye, dünyanın gıpta ile baktığı gözbebeğimizden kıymetlidir.", ifadesine de yer veren Semih Özkök görüşlerini şu cümlelerle sürdürdü:

"Bu uğurda savaşan, başaran, toprağa düşen ve sonsuzluğa uzanan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm emek veren ve bu günleri bize armağan edenleri saygı minnet ve hayranlıkla anıyorum. Sağlam temeller üzerine kurulan ulusal egemenliğimizin 102. yılı ulusumuza kutlu olsun."