ÖMER HALİS BEBEK’İN MİSAFİRİ OLDUK

14 Haziran 2021 Pazartesi 20:16

-özel haber-

ÖMER HALİS BEBEK’İN MİSAFİRİ OLDUK

Vücudundaki bir kesenin sürekli olarak su üretmesi ve vücuttan atılamayan o suyun beyne ulaşması ihtimali yüzünden doğduğu günden bu yana ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgi üzerinde mücadele eden dört aylık Ömer Halis (Başkan) Bebek hızla sağlığına kavuşuyor.

Ramazan ayı içinde, A Medya ekibinin de destek verdiği yardım çalışmaları kapsamında, başta Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü Kadın Kolları yönetici ve üyeleri olmak üzere yardımsever vatandaşlarımızın el uzattıkları Ömer Halis, hatırlanacağı gibi bu yardımlar sayesinde İstanbul’a ulaştırılmış ve Marmara Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Bir hafta içinde iki önemli operasyon geçiren Ömer Halis’in, kesenin ürettiği sıvının dışarı boşaltılması için vücuduna şant takıldı. Ancak bu iki önemli operasyon sırasında bazı sinirleri tahrip olan Ömer Halis’in belden aşağısının bazı bölgelerinde hissiyatsızlık oluştu. Bu durumun, önümüzdeki yaşamı içinde düzelebilmesi için de zaman kaybedilmeden fizyoterapi tedavilerine başlanması gerekiyor.

Ev hanımı bir anne ile bir işçinin ikinci çocukları olarak dünyaya gelen Ömer Halis, yaşamak zorunda kaldığı tüm sorunlara rağmen yaşama sımsıkı tutundu. Çok sayıda hayırseverin yardım eli uzattıkları minik yavru, gün geçtikçe hayata daha da fazla tutunmaya başladı.

Başkan Ailesi’ne ulaştırılmak için başlayan yardım çalışmalarına öncülük eden Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Naile Bingöl ve Gazeteci Yazar Altan Akçakese, 14 Haziran Pazartesi günü Ömer Halis’i evinde ziyaret ederek babası Kenan Tuğrul Başkan ve annesi Elif Başkan’dan bilgi aldılar. Partinin Kadın Kolları yöneticileri Gül Akşit ve Arzu Akay’ın da yer aldığı ziyarette Ömer Halis’in yaşadıklarını ve ailenin sıkıntılarını dinleme fırsatı bulan ziyaretçiler, minik yavrunun sağlığına kavuşmaya başlaması dolayısıyla da duydukları mutluluğu Başkan Ailesi ile paylaştılar.

Sakıncalı Piyade Yollarda programının 3. bölümünün çekimlerinin de yapıldığı ziyarette konuklarına teşekkür eden Başkan çifti, Ömer Halis’in bundan sonraki sağlık durumunun daha da iyi hale gelmesi için uygulanacak tedavilerde destek beklediklerini ifade ettiler. CHP İlçe Örgütü kadın Kolları Başkanı Naile Bingöl de konuşmasında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Ömer Halis’in tam anlamıyla sağlığına kavuşana kadar ona gereken her türlü yardım ve desteği vereceklerini kaydederek; “Ömer Halis artık hepimizin çocuğu oldu. Başta İlçe Başkanımız Eylem Ertuğrul olmak üzere örgüt olarak evladımızın her ihtiyacında onun yanında olmaya devam edeceğiz.”, dedi.