"CAHİLLİĞİN ORTADAN KALKMASI OKUMA YAZMA İLE OLUR"

17 Eylül 2017 Pazar 14:50

"CAHİLLİĞİN ORTADAN KALKMASI OKUMA YAZMA İLE OLUR"

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, İlköğretim Haftası ve yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Ulupınar mesajında;
“Öğrenimin temelini oluşturan İlköğretimin anlamının ve öneminin anlatıldığı İlköğretim Haftası bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm memleketimize kutlu olsun.
İnsanlığa yararlı olmak okuma ile başlar. Cahilliği ortadan kaldırılabilmek, bilgili ve fert olarak söz sahibi olabilmek için okuma yazma bilmenin önemi çok büyüktür.
Okuma yazmanın, eğitim ve öğretimin temelini ilköğretim oluşturmaktadır. İlköğretim, anlamayı, düşünmeyi, yavrularımızın vatan millet sevgisini, bağımsız ve hür yaşamanın öğrenilmeye başlandığı, birlik ve beraberlik duygularının aşılandığı yerdir.
Yüce Allah, Kur’an- ı Kerim’ in ilk indirdiği ayetteki buyruğu da ‘Oku’ dur. Bununla Allah bütün kullarının okuyup yazma yoluyla belli bir eğitim düzeyinde olmasını, âlim düzeyine kadar çıkmalarını istemektedir.
Hacı Bektaşi Veli’ nin ‘ilimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.’ sözündeki gibi eğitim öğretimin önemini iyi kavramalı genç beyinlere aktarmalı, onları ahlaklı, terbiyeli, ailesine, çevresine faydalı bireyler olarak yetiştirerek toplumumuzun ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasını sağlamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni eğitim öğretim yılının bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz